Kalite ve Akreditasyon Ödülleri

revize edildi: 05.01.2018

#

QS Gelişmekte Olan Avrupa ve Orta Asya Derecelendirmesi

İstanbul Bilgi Üniversitesi, dünyanın saygın Yükseköğretim Derecelendirme Kuruluşu QS’in, 2018 yılı “Doğu Avrupa ve Orta Asya’nın En İyi Üniversiteleri Sıralaması”nda en iyi 137 üniversite arasında yer aldı. Sıralamaya göre BİLGİ, Türkiye’nin en iyi 4 vakıf üniversitesi arasında.
#

CEA (Commission on English Language Program Accreditation)

İstanbul Bilgi Üniversitesi İngilizce Hazırlık programı, dünyanın en önemli İngilizce eğitimi kalite belgesi olan CEA (Commission on English Language Program Accreditation) akreditasyonunu 5 yıllık bir süre için aldı.
#

Türk Psikologlar Derneği (TPD)

İstanbul Bilgi Üniversitesi Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi Psikoloji Lisans Programı, Türk Psikologlar Derneği (TPD) tarafından 12 Şubat 2022 tarihine kadar akredite edildi. TPD, Yükseköğretim Kurulu tarafından Psikoloji Lisans Programları’na akreditasyon verme konusunda yetkilendirilmiş bir kurumdur.
#

Uluslararası Aile Terapisi Derneği (IFTA)

İstanbul Bilgi Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı Çift ve Aile Terapisi Altdalı, Uluslararası Aile Terapisi Derneği (IFTA)'nin Uluslararası Sistemik Terapi Eğitimi Akreditasyon Komitesi tarafından akredite edilen Türkiye'deki ilk ve tek program oldu.
#

MÜDEK (Mühendislik Eğitim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği)

İstanbul Bilgi Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi’nin beş bölümü (Bilgisayar, Elektrik-Elektronik, Endüstri, Enerji Sistemleri, Genetik ve Biyomühendislik) MÜDEK tarafından iki yıl süreyle akredite edildi.