Ümit Kesim

Yardımcı Doçent Doktor

Spor Bilimleri ve Teknolojisi Yüksekokulu / Spor Yöneticiliği Bölümü

 • #
 • Yrd. Doç. Dr. Ümit Kesim bugüne kadar Hacettepe, ODTÜ, Marmara, Bahçeşehir ve İstanbul Bilgi üniversitelerinde öğretim üyesi olarak görev yapmıştır. Halen İstanbul Bilgi Üniversitesi Spor Bilimleri ve Teknolojisi Yüksek Okulu’nda öğretim elemanıdır.

  Spor Bilimleri alanında editörlük, kitap çevirileri ve makaleleri mevcuttur. Bunlar arasında Çağdaş Spor Yönetimi; Nobel Yayınevi, Spor Yönetimi; Beyaz Yayımcılık, Rekreasyon Bilimi; Gazi Yayınevi kitapları bulunmaktadır.

  TMOK Spor Kültürü ve Olimpik Eğitim projesi, Bakırköy Çocuk Tutukevi projesi ve Afrodisias uluslararası Spor Tarihi Seminerleri çalışmalarında aktif rol almıştır. Kesim, Atletizm ve Güreş federasyonları üyeliği yapmış, Üniversite Sporları, Herkes İçin Spor Federasyonları kurucu üyeliklerinde bulunmuş, TFF Eğitim Programlarına katkı sağlamıştır. 

  Halen çeşitli spor örgütlerine fahri danışmanlık yapan Kesim, Rek-Çad (Rekreasyon Araştırmaları Derneği, Türkiye Spor Bilimleri Derneği ve Türkiye Beden Eğitimi Öğretmenleri Derneği aktif üyesidir. Çeşitli spor organizasyonlarına ve projelerine katkısı sürmektedir.

 • #
 • santralistanbul Kampüsü,


  Adres: Eski Silahtarağa Elektrik Santralı Kazım Karabekir Cad. No: 2/13 34060 Eyüp İstanbul