Hakan Uyanık

Spor Bilimleri ve Teknolojisi Yüksekokulu / Spor Yöneticiliği Bölümü

  • #
  • Eczacıbaşı Topluluğu’na 1988 yılında katılan Hakan Uyanık, ilk olarak Eczacıbaşı İlaç San. ve Tic. A.Ş., Tüketim Ürünleri Departmanı’nda Ürün Yöneticisi Yardımcısı görevini üstlendi. İlerleyen yıllarda Eczacıbaşı İlaç Grubu içerisinde yer alan çeşitli tüketim ürünleri kuruluşlarında ürün yöneticiliği ve pazarlama müdürlüğü görevleri yaptı. Bu dönemde İpana, Floran, Oralet, Selin, Detan, Egos, Nivea, Igora Royal gibi markaların yönetimine çeşitli seviyelerde katkıda bulundu.

    Hakan Uyanık 1993 yılında kuruluşunda görev aldığı Eczacıbaşı-Beiersdorf ortaklığına (Nivea) Genel Müdür olarak atandı. Nivea Genel Müdürlüğü ile birlikte 1993-2001 ve 2005-2007 yılları arasında Eczacıbaşı Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyeliği ve Genel Sekreter, 2003-2004 yıllarında Eczacıbaşı Kurumsal İletişim Direktörlüğü görevlerini üstlenen Hakan Uyanık 2010 yılı başından itibaren Eczacıbaşı Topluluğu Tüketim Ürünleri Grubu Başkanı olarak görev yapıyor.

    Çeşitli sivil toplum örgütlerinde yönetim kurulu üyesi olarak çalışan Uyanık, 2005-2008 yılları arasında Reklamverenler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev aldı.

  • #
  • santralistanbul Kampüsü,


    Adres: Eski Silahtarağa Elektrik Santralı Kazım Karabekir Cad. No: 2/13 34060 Eyüp İstanbul