MYOlar 2017 BURS

Bilgisayar Programcılığı

revize edildi: 14 Eylül 2017 11:49:33

Bilgisayar Programcılığı

Bilgisayar Programcılığı, mevcut teknolojilere uygun olarak belirlenen ders programları, temel programlama mantığı, veri tabanı, internet programcılığı, ağ sistemleri, web tasarımı, bilgisayar donanımı konularında teorik ve pratik bilgiler ile eğitilen bireyler yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Bilgisayar Programları mezunları, sektörün ihtiyaç duyduğu yazılım, ağ ve internet teknolojilerini bilen ve bu alanda uygulama yapan bütün sanayi kuruluşlarında, yönetim ve hizmet alanlarında sistem çözümleyicisi ve uygulama programcısı, bilgisayar donanım ve yazılım üreten ve pazarlayan işletmelerde ve bilgi işlem merkezlerinde sistem programcısı olarak ya da yönetim bilişim sistemleri alanlarında, veri tabanı yönetmeni olarak görev yaparlar.

Programdan mezun olan öğrenciler diledikleri takdirde, DGS (Dikey Geçiş Sınavı) ile İstanbul Bilgi Üniversitesi'nin ya da diğer üniversitelerin ilgili 4 yıllık programlarına geçiş yapabilirler.

Bilgisayar Programcılığı Programı, sektörün önde gelen kurumlarından YASAD (Yazılım Sanayicileri Derneği) ile işbirliği protokolüne sahiptir. İşbirliği çerçevesinde öğrenciler, firma uzmanlarının danışmanlığı eşliğinde projeler yürütüp ilgili kurumlarda uzun ya da kısa süreli staj veya bitirme projeleri yapabilmektedir.

YASAD: Türk Yazılım ve Bilgi Teknolojileri sektörünü temsil eden bir dernek olarak, Türkiye yazılım pazarını büyütmek, yazılım ihracatını ve yazılım sektöründeki istihdamı artırmak amacıyla kurulmuştur.

 

Programın öğrenim dili Türkçe'dir.  

 

Bilgisayar Programcılığı