Sağlık Bilimleri Fakültesi

Önceki
  • QS-BILGI 130 üniversite arasında

  • Kütüphane

Sonraki

Fakülte Hakkında

İstanbul Bilgi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi, bireysel gelişimi önemseyen, etik değerlere saygılı, mesleki bilgilerini güvenli ve yetkin bir şekilde uygulama becerisine sahip, iletişim gücünü etkin bir biçimde kullanabilen, geleneksel ve çağdaş bilgi açısından donanımlı sağlık profesyonelleri yetiştirmek amacıyla kurulmuş, genç ve dinamik bir fakültedir.

Dört yıllık lisans öğrenimlerinin ilk yılında temel konularda dersler alan BİLGİ Sağlık Bilimleri Fakültesi öğrencileri, sonraki yıllarda ağırlıklı olarak uzmanlık alanlarına yönelirler. Öğrenciler, Üniversite’deki diğer bölümlerden de seçmeli ders alabilmektedirler.

Teorik ve pratik bilgi ile, değişen dünya ihtiyaçlarına cevap veren kanıta dayalı, yaratıcılığa açık ve seçmeli derslerle zenginleştirilmiş bir lisans öğretimi anlayışıyla tasarlanan BİLGİ Sağlık Bilimleri Fakültesi’nden fizyoterapist, hemşire, diyetisyen, ergoterapist, perfüzyonist ve sağlık yöneticisi olarak mezun olan öğrenciler yenilikçi, rekabetçi, empati kurabilen ve hasta merkezli özelikleri ile öne çıkmış sağlık profesyonelleri olarak görev yapacaklardır.

 

Prof. Dr. Ali Demirci
Dekan Vekili