Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü

Elektrik-Elektronik Mühendisliği Programı

revize: 01 Mart 2017 14:12:21

Elektrik-Elektronik Mühendisliği lisans programı, yenilikçi, yaratıcı ve girişimci yeni nesil elektrik-elektronik mühendislerini yetiştirmek amacıyla, bu mesleğin ilk icra edildiği Silahtarağa Elektrik Santralı’nın kuruluşunun 100. yılında ve İstanbul Bilgi Üniversitesi’ nin kuruluşunun 15. yılında santralistanbul Kampüsü’nde açılmıştır.

Önümüze koyduğumuz en temel hedef, öğrencilerimizi dört yıl sonrasının en çok aranılan, en mükemmel mühendisleri olarak yetiştirmektir. Bu hedef doğrultusunda, Elektrik- Elektronik Mühendisliği Lisans Programı, muhtemel iş alanlarıyla daha eğitim safhasında ilişki kurmuş, girişimcilik ruhu geliştirilmiş, sürekli değişen dünyanın yükselen alanlarını iyi tanıyan, İngilizce dilinde yüksek bilgi ve beceri sahibi, iletişim ve bilişim teknolojilerin kullanımında yetkin, takım çalışmasına yatkın yeni nesil mühendisler yetiştirmek üzere oluşturulmuştur.

Sizleri, iş dünyasına, alanınızda tam donanımlı olmanın yanı sıra, kendinizi farklılaştıracak geniş bir vizyonla atılmanızı sağlayacak, Elektrik- Elektronik Mühendisliği’nde öncü ve önder  olmak hedefine doğru birlikte yürümeye davet ediyoruz.