Ekonomi Bölümü

Ekonomi ve Finans (Üstün Başarı) Programı

revize: 05 Ağustos 2015 13:16:00

İstanbul Bilgi Üniversitesi tarafından İngiltere’deki University of London’a bağlı London School of Economics and Political Science ile koordineli olarak yürütülen Ekonomi ve Finans ile Ekonomi ve İşletme Üstün Başarı Programları, uluslararası platformlarda rekabete açık bireyler yetiştirmeyi hedeflemekte ve bunu başarmaktadır. Bilim insanı olmak isteyen mezunlarımız, dünyanın seçkin doktora programlarına burslu olarak kabul edilmekte; özel sektörde iş yaşamına atılmak isteyenler ise, sektörün aranan profesyonelleri olmaktadır. Öğrencilerimizin aldıkları University of London derecesi dünyaca tanınmış bir diplomaya sahip olma şansını vermektedir.

İstanbul Bilgi Üniversitesi öğrencileri, ilgili birinci sınıf derslerini almış ve yüksek başarıyla tamamlamış olmaları koşuluyla, yapılacak sınav ve mülakat sonucuna göre Ekonomi ve Finans Üstün Başarı Programı’na devam edebilirler. İstanbul Bilgi Üniversitesi Ekonomi Programı’na kayıtlı öğrenciler 1. sınıf derslerini tamamlamaları halinde -yatay geçiş koşullarını yerine getirmek kaydıyla- sınavsız olarak bu programa kabul edilirler.

Ekonomi ve Finans Üstün Başarı Programı’nı tamamlayan ve ilgili sınavları geçen öğrenciler, hem İstanbul Bilgi Üniversitesi hem de University of London International Programs diploması almaya hak kazanmaktadırlar. Ekonomi ve Finans Üstün Başarı Programı, finansal ekonomist olarak çalışmak için gerekli olan bilgiyle birlikte matematik, istatistik, ekonomi ve ekonometri gibi derslerle öğretilecek analitik araçları öğrencilere sunmaktadır. Genel olarak bu program öğrencilere kamuda ya da finans alanında bir kariyer fırsatı verir. Program sunduğu ekonomik akıl yürütme ve matematiksel ve diğer sayısal beceriler kombinasyonu ile danışmanlık, genel yönetim veya muhasebe gibi alanlarda da kariyer yapmaya uygundur. Ayrıca daha fazla akademik çalışma için sağlam bir temel sağlar.