Sinema Bölümü

Sinema ve Televizyon Programı

revize: 22 Ocak 2015 13:07:46

BİLGİ'nin Sinema ve Televizyon Programı (FTV) hareketli görüntünün tüm alanlarında eğitim verir. Mezunlarımız sinema ve televizyon için film, dizi, belgesel ve video üretim süreçlerinin her aşamasında görev alabilirler. Akademik bir yol seçmek isteyenler yüksek lisans veya doktora için referans gösterebilecekleri bir tezle mezun olurlar.

Birinci sınıfta öğrenciler kamera ile tanışırlar; ikinci sınıfta sinema ve televizyon alanındaki özel yeteneklerini keşfederler. Üçüncü sınıfa geçtiklerinde, öğrencilerin proje ve tez arasında bir seçim yapmaları veya sanat yönetimi, kurgu gibi uzmanlaşmaya yönelik bir alanda özel bir ders programı oluşturmaları beklenir. Laureate Uluslararası Üniversiteler Ağı ve ERASMUS bağlantıları ile tüm öğrenciler Avrupa’daki ve Amerika’daki seçkin sinema okullarında bir dönem veya bir yıllığına eğitim görebilirler.

BİLGİ'nin Sinema ve Televizyon Bölümü yaratıcılık ve farklılığı önemser. Program tüm mezunlarını yarının sinemasında yaratıcı ve söz sahibi olmaya hazırlar.

Lise Öğrencileri için Yarışmalar