Program Hakkında

Öğrenciler, Yaratıcı Endüstriler, Kültür ve Pazarlama, Müzik Endüstrisi ve Yönetimi, Film Endüstrisinde Yönetim, Kent ve Kent Kültürü, Sanatın Finansmanı: Kaynak Bulma ve Sponsorluk, Kültür Politikaları Üzerine Güncel Tartışmalar, Sanat Ortamı ve Kültürel Analiz, Sanat Tarihi, Müzecilik ve Kültür Mirası Yönetimi, Sergi Üretimi, İletişim, Bienal Yönetimi gibi farklı alanlardan aldıkları derslerle çok yönlü bir eğitim görürler.

Öğrenciler aldıkları derslerin yanında, projeler tasarlayıp uygulayarak daha öğrencilik sırasında iş deneyimi de kazanırlar. Son sınıfa gelen öğrenciler tez, staj veya proje yönetimi alanlarından birini seçerek daha önceki yıllarda öğrendiklerini uygulama imkânı bularak profesyonel hayata hazır biçimde mezun olurlar.

Program öğrencileri ayrıca, öğrenimleri sırasında Erasmus ve ikili öğrenci değişim programlarından yararlanabilmektedirler. Erasmus anlaşması bulunan üniversiteler listesi için tıklayın.

 Öğrenciler ayrıca, Laureate International Universities ağına üye üniversitelerde öğrenci değişimi programlarına katılabilmektedir.

Sanat ve Kültür Yönetimi İngilizce ve Türkçe eğitim veren 4 yıllık bir programdır.