İşletme Bölümü

Önceki
  • Finans Cafe Seminerleri: Kripto Paralar ve Bitcoin Piyasası

  • Finans Cafe Seminerleri: Girişim Sermayesi ve Risk Sermayesi Şirketleri

  • Finans Cafe Seminerleri: Özel Sektör Tahvil Piyasası

  • Finans Cafe Seminerleri:

  • Vizyoner Finansçılar Sertifika Programı

  • 21 yılda 25.000 öğrenci

  • BİLGİ'ye Kalite Tescili

  • Kütüphane

Sonraki

Bölüm Hakkında

Türkan Benan Orbay

1996 yılında İşletme Bölümü olarak kurulan Yönetim Bilimleri Bölümü, İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin ilk bölümlerinden birisidir. Bölümümüz günümüzde işletme eğitimine hâkim olan yerleşik eğilimlerden farklı olarak, alandaki teorik ve uygulamalı son gelişmeleri, dünyadaki ve Türkiye’deki değişimleri anlatan dersleri müfredatında bulundurmaktadır.

Yönetim Bilimleri Bölümü eğitim ve araştırma kalitesi olarak hem yerel hem de uluslararası tanınırlığı ve bilinirliği olan bir bölümdür. Bölüme bağlı olarak yürütülen beş lisans ve yedi yüksek lisans programı bulunmaktadır. 1996 yılında İşletme, 1997 yılında Uluslararası Finans, 2004 yılında Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik ile İşletme Enformatiği lisans programları öğretime başlamıştır. 2013 yılında Türkiye’de bir ilk ve tek örnek olarak oluşturduğumuz Pazarlama Lisans Programı açılmıştır. 2013-2014 akademik yılında London School of Economics ile birlikte yürütülen Çift Diploma Programı’na İşletme Bölümü’ne bağlı lisans programlarında üstün başarı gösteren 2. yıl öğrencilerimiz başvurabilmektedirler.  

Lisansüstünde ise, 1998 yılında MBA, 2004 yılında Uluslararası Finans, 2006 yılında Muhasebe ve Denetim, 2007 yılında Finans ve Bankacılık, 2008 yılında da İnsan Kaynakları Yönetimi yüksek lisans programları lisansüstü eğitim vermeye başlamıştır. İşletme Bölümü altında ayrıca 2003 yılında açılan İşletme (Organizasyon-Yönetim) doktora programı ve 2012 yılında ilk kez öğrenci kabul edilen İşletme (Pazarlama) doktora programı da yürütülmektedir. Lisansüstü programlar listesine 2012 yılında öğrenci kabul etmeye başlayan Türkçe Pazarlama ve 2013 yılında eğitime başlayacak olan İngilizce Pazarlama Yüksek Lisans programları ile lisansüstü eğitim-öğretim yelpazemiz daha da genişlemiştir.

Yönetim Bilimleri Bölümü uygulamaya yönelik, gerçek hayat sorunları hakkında bilgili, karar verme yetenekleri gelişmiş, araştırma tekniklerinde güçlü, güncel işletmecilik bilgilerine sahip mezunlar yetiştirir. Öğrencilerimiz ve mezunlarımız etik kararlar veren, farklı değer sistemlerinin farkında olan, kendilerinin ve başkalarının sorumluluğunu alma becerilerine sahip, çalışacakları kurumlarda dürüstlük ve tutarlılık ortamı yaratmada liderlik yapabilecek ve takım oluşturma becerileri ile donanmış bireylerdir.

Kadromuz alanında uzman, yeniliklere açık, uluslararası eğitim tecrübesi olan genç ve dinamik bir akademik kadrodur. Bölüm öğretim üyelerimiz kendi alanlarında hem Türkiye’de hem de uluslararası akademik dünyada saygın bir konuma sahip, işletme yazınına araştırmalarıyla katkıda bulunan akademisyenlerdir.

Bölüm Başkanı
Türkan Benan Orbay, Prof.Dr.